בריאות

האם מסאז' מועיל לבריאות?

כל בעל מקצוע, אשר מספק שירותים של מסאז', ייחודי בשימוש בשילוב של טכניקות מסאז' כאלו ואחרות, שנועדו לסייע למטופלים שלהם להירגע, להיפטר מכל אותם שרירים תפוסים, ולהתפנות לדאוג לשאר הבעיות שלהם. באופן כללי, אם תמשיכו לקרוא עד סיום המאמר הנ"ל, תבינו כי קבלת המסאז' עשויה להפחית את הורמון הלחץ שלכם, לייצב את מצב הרוח החיובי שלכם, להגביר את הרמות של הדופמין, הנוירוטרסמיטורים והסרוטונין שלכם, ככאלו שאמונים על ייצוב מצבי הרוח. בהתאם למנעד רב של מחקרים שבוצעו בתחום זה, נמצא כי המסאז' אפקטיבי למי, שלמשל, מתקשה לישון בלילה מחמת חוסר ספיקת לב, או לחלופין מגיל העבר…

מרבית בני האדם מעידים על עצמם בתור מפיקי תועלת מכל מסאז' שהם עוברים, ולכך נכנסת למשוואה הדרך המעולה לשיפור הבריאות שלכם, מכורח היותו של המסאז' מסייע בהתנהלות עם כאבים, וכיוצא בזאת. במידה ואתם סובלים ממחלה כל שהיא, תשוחחו עם רופא המשפחה בנוגע לסוג המסאז' שברצונכם לעבור, ולאחר שתקבלו את "ברכתו", תיידעו את המעסה בהמלצות הרופא שלכם.

האם מסאז' מפחית כאבי ומתחים של שרירים?

בהתאם לשפע של מחקרים שנעשו בתחום זה, שבחנו איך מסאז' מסוגל לעזור עם הפחתה של כאבים, לרבות – כאבי שרירים ומתחים בברכיים, כאבי גב קשים, כאבי ראש, או כאבי צוואר, נמצא כי המסאז' הקל על מידת הכאבים של הנחקרים לטווח הקצר, ולא בראייה קדימה, והיו תרחישים שבהם קבלה של מסאז'ים במשך שעה, כמה פעמים מדי שבוע, הוכיחו תוצאות מעולות יותר לעומת המסאז' הקצר יותר.

האם מסאז' מקל עם חולי הסרטן?

בשביל המון בני אדם שחולים במחלת הסרטן, ונאלצים לעבור טיפולים, תג המחיר הרגשי והפיסי עצום למדי. הרבה מהם, באוזלת ידם, מבקשים לעבור טיפולי מסאז', על מנת ליהנות באופן רגעי מהפחתה של כאבים, לשפר את איכות החיים שלהם וליהנות מהגברה של ההרפיה.

באיזה מצבים עוזר מסאז'?

מסאז' עוזר במנעד רב של מצבים, הוא יכול לסייע בחיזוק של מערכת החיסון שלכם, בעודו מגביר את הרמה של תאי הדם הלבנים, אלו שנאבקים בווירוסים. כמו כן, המסאז' מקל מאוד על בעיה של עצירות כרונית. מחקר מסוים שבחן את הנושא, מצא כי מי שמתמודד עם עצירות כרונית בתום הליך כירורגי, המסאז' בבטן יכול לעזור לו.

האם מסאז' מסייע בהפוגה של סטרס?

כל בני האדם חווים סטרס מדי פעם במהלך החיים שלהם, חלקו חיובי וחלקו שלילי. הסטרס עשוי לגרום לעלייה של הקורטיזול, שעשוי להרוס את הנפש ואת הגוף כאחד, מה שיסב לחוסר תפקוד ולבואן של כל מיני מחלות. בוודאי תשמחו לשמוע, כי ביכולתו של מסאז' להפחית באופן ניכר את הסטרס שבו אתם שרויים.